Otrās sezonas sestā epizode – ‘’Bauskas Dzīves’’ redakcija. Caur kādiem posmiem jāiziet avīzei, lai tā varētu nonākt pie lasītājiem? Kas noticis ar laikrakstu dažādos laikos Latvijas vēsturē? Atbildes uz šiem un vēl citiem jautājumiem Kasparam Kalējam, vēstures entuziastam, palīdzēja noskaidrot Anita Rozentāle, reģionālā laikraksta ‘’Bauskas Dzīve’’ galvenā redaktore.

Kas slēpjas zem otrās vēsturisko raidījumu sērijas “Daļa manis”?

Sarunas, vēsturiski skati un, protams, ēkas. Ēkas, kas daudziem baušķeniekiem nav svešas un kas šķiet piederīgas Bauskai. Tomēr šīm ēkām ir arī sava vēsture – arī vēsturisko Bauskas rātsnamu kāds uzcēla pirms vairākiem gadu simtiem vai Bauskas muzeju sākotnēji neraksturoja vārds “muzejs”. Otrās sērijas ietvaros būs iespēja ielūkoties sešu ēku stāstos, meklējot atbildes uz jautājumiem, kas liekas pašsaprotami, bet tādi tie gluži nav, kā arī dodot ēkām jaunus nosaukumus, jo ēka var tikt pielīdzināta vārdam “neogotika” vai pat “klasika”. Ne Bauskas Bērnu un jauniešu centra Dzeltenajai mājai, ne namam Rūpniecības ielā 14, ne Bauskas muzejam, ne Bauskas rātsnamam, ne Bauskas slimnīcai, ne “Bauskas Dzīves” redakcijai nekas nevarēs stāties ceļā, ja vien sabiedrībā tās turpinās pieminēt kā cēlas un vērtīgas.

Otro vēsturisko raidījumu sēriju ‘’Daļa manis’’ finansē Bauskas novada pašvaldība savukārt stāstu informācijas avoti ir Bauskas dārgumu meklētāju mājaslapa (https://bauskasdargumi.mozello.lv/) un grāmata ‘’Bauska – pilsēta, kurā satiekas…’’, kuras autori ir Raitis Ābelnieks un Aigars Urtāns. Videoklipā izmantoti Bauskas Bērnu un jauniešu centra materiāli, zudusilatvija.lv materiāli, vesture.dodies.lv kartes.